E-kitap veritabanları
EBSCOHOST: eBook Academic Collection
Kullanıcı sınırı bulundurmadan 165.000’den fazla kaynağa erişim sağlayan EBSCO eBooks Academic Collection, hem sayısal hem de içerik bakımından kapsamlı e-kitap veri tabanıdır.
EBSCO eBooks Academic Collection’ın sunduğu kapsamlı içerik ve yüksek ilgililik sıralaması araştırmacıların, ihtiyaçlarına en uygun bilgilere erişmelerini sağlar. Kullanıcı dostu ara yüzü ve kullanımı kolay yönetim araçları bu koleksiyonu akademik kütüphaneler için kaynak haline getirir. İçeriğindeki tüm e-kitaplar sınırsız kullanıcı erişimi ile kullanılabilir ve yeni kitaplar koleksiyona düzenli olarak eklenir.
Konu Kapsama Alanı:
•Sanat
•İş ve ekonomi
•Eğitim
•Dil sanatları ve disiplin
•Edebi eleştiri
•Tıbbi
•Performans sanatları
•Felsefe
•Şiir
•Politika Bilimi
•Din
• Sosyal bilim
•Teknoloji ve mühendislik
• Diğer akademik alanlar
E-kitap indirme/ödünç alma kılavuzu için tıklayınız.
E-kitap online kullanım kılavuzu için tıklayınız.

IGI Global E-kitap Koleksiyonu
Bilgi bilim ve teknoloji, işletme, medya ve iletişim bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler ve tıp alanlarında 2000-2018 yıllarına ait 3911 e-kitap içermektedir. 
Kitap listesi için tıklayınız.

Kitaplara Google Scholar vb. diğer platformlardan üniversitemizin erişmini kontrol etmek için  IGI Global satış ekranından sağ kısımda yer alan ‘’Access on Platform’’ sekmesini kullanabilirsiniz. Bilgi için tıklayınız.

Hiperkitap (eBook Collection)
Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ ta yer almaktadır. Hiperkitap tam metin e-kitap veritabanında; bilgisayar, çevre bilimleri, edebiyat, eğitim, ekonomi ve finans, işletme ve yönetim, müzik, politika ve uluslararası ilişkiler, astronomi ve uzay, kimya, fizik, matematik ve istatistik, enerji, hukuk, psikoloji, güzel sanatlar, kütüphanecilik, medya ve iletişim, kültürel çalışmalar, mühendislik, sosyoloji, tarih, tarım, tıp, spor, seyahat ve turizm gibi konularda 15.000'in üzerinde dijital kitap bulunmaktadır.
Kılavuza için tıklayınız.

KNOVEL
Mühendislerin ve mühendislik öğrencilerinin bilimsel güvenirliği olan bilimsel bilgilere, analitik arama motorları aracılığı ile erişebildiği ve tüm bu bilgileri interaktif olarak uygulayabildiği bir platformdur.

PROQUEST E-BOOK CENTRAL
ProQuest e-book central veritabanında tıp, teknoloji, mühendislik, işletme, ekonomi, iktisat vb. alanlarında 346 kitaba erişimimiz bulunmaktadır.
Kitap listesi için tıklayınız.

Springer E-kitap Koleksiyonu
Springer yayınevine ait 2017 yılı basımlı 5 farklı alanda yayınlanmış 4145 adet elektronik kitap bulunmaktadır.
Koleksiyonda biyomedikal ve yaşam bilimleri alanından 699, mühendislik alanından 982, bilgisayar bilimleri alanından 1086, tıp alanından 803 ve sosyal bilimleri alanından 575 olmak üzere toplam 4145 adet e-kitabı kütüphanemiz koleksiyonuna kazandırılmıştır.

Kitap listesi için tıklayınız.
Biyomedikal ve yaşam bilimleri e-kitap koleksiyonu
Bilgisayar bilimleri e-kitap koleksiyonu
Mühendiskik e-kitap koleksiyonu
Tıp e-kitap koleksiyonu
Sosyal bilimler e-kitap koleksiyonu

TURCADEMY
Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ülkemiz dijital yayıncılığının gelişmesi amacıyla Informascope firması öncülüğünde hayata geçmiştir. Tasarımı ve teknik altyapı çalışmaları yerli mühendisler tarafından geliştirilerek tamamlanan Turcademy platformunun dermesini kütüphanelerimiz tarafından en çok tercih edilen Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi Yayıncılık ve Seçkin Yayıncılık gibi değerli yayınevlerinin akademik kaynakları oluşturmaktadır.
Turcademy veritabanına üniversitemiz ip’lerinden ve proxy ayarı yaparak üniversite dışından tam metin olarak internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Kitabı indirmek için karabuk.edu.tr uzantılı mail adresleriniz ile kayıt olduktan sonra, lisans ve indirme bölümünden uygun yazılım ve lisansı indirdikten sonra LockLizard programını kullanarak masaüstünüzde veya telefonunuzda kitabı görüntüleyebilirsiniz.
Turcademy hakkında bilgi almak için tıklayınız.
Kılavuza için tıklayınız.