HiperKitap veritabanı deneme erişimine açılmıştır.
Hiperkitap veritabanı yıl sonuna kadar kurumumuzun deneme erişimine açılmıştır.

Hiperkitap, dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana konu başlığı altında 370’ten fazla yayınevinden 24.000’den fazla e-kitap içermektedir. On binlerce e-kitabın yanı sıra Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Kullanıcılar;
  • Hiperkitap’ta bulunan 24.000+ e-kitabı online olarak görüntüleyebilirler.
  • Bilgisayarlara, Android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan, istedikleri yerde ve istedikleri zamanda e-kitaplardan yararlanabilirler.
  • Temel ve detaylı arama seçenekleri, e-kitap içerisinde arama yapma, e-kitap üzerine not ekleme, otomatik kaynakça oluşturma, PDF olarak sayfa kaydetme, e-kitap ödünç alma ve kullanıcıların kendi e-kütüphanelerini oluşturabilmeleri gibi birçok özellik sunan Hiperkitap ile kullanıcılar kendilerini fiziksel kütüphanede gibi hissedeceklerdir.
 


Hiperkitap veri tabanının içeriği Hiperlink tarafından derlenmektedir ve bu kaynak içerik ve teknoloji sağlayıcısı EBSCO Information Services’ın platformu üzerinden de erişime sunulmaktadır.
 
 

Erişim adresi: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tww
 
Detaylı bilgi:https://www.ebsco.com/products/research-databases/hiperkitap


 
Çalışmalarınızda başarılar diler, saygılar sunarız.
 
KÜTÜPHANE ve DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI
 
Erişim konusunda problem yaşamanız durumunda Kütüphane ile iletişime geçmenizi rica ederiz

E-mail: rasitsuzer@karabuk.edu.tr; mahmutkarakus@karabuk.edu.tr